Schoolgids

Schooljaar 2026 - 2027

Internationalisering 

Binnen ons onderwijs kijken we graag over de grenzen heen. Internationalisering neemt dan ook een belangrijke plek in, met name binnen ons programma voor (wereld)burgerschap. Zo bereiden we onze leerlingen voor op een actieve rol in de samenleving.

Onderbouw: Online uitwisselingsprojecten

In de onderbouw nemen leerlingen bij de moderne vreemde talen (Engels, Frans en Duits) deel aan online uitwisselingsprojecten. Via brieven, e-mails en/of video’s communiceren zij met buitenlandse leeftijdgenoten. Zo passen ze de taal meteen toe in de praktijk.

Leerjaar 3: Eendaagse reis

In leerjaar 3 gaan alle havo- en atheneumleerlingen op een 24-uursreis naar een stad in België, Duitsland of Frankrijk. 

Leerjaar 4: Reisweek

In leerjaar 4 gaan de havo- en atheneumleerlingen op reis naar bestemmingen in onder andere Duitsland, Frankrijk en Tsjechië. Het doel van deze activiteit is dat leerlingen:

  • een andere cultuur leren kennen;
  • sportief bezig zijn;
  • uit hun comfortzone stappen (door zonder ouders/verzorgers op reis te zijn);
  • nieuwe uitdagingen ervaren.

In schooljaar 2026-2027 gaan de atheneumleerlingen uit leerjaar 5 ook op reisweek naar het buitenland (dit is eenmalig, omdat deze groep in leerjaar 4 niet op reisweek is geweest).

We verwachten dat alle leerlingen deelnemen aan deze internationaliseringsactiviteiten. Voor leerlingen die met een geldige reden niet kunnen deelnemen aan de reisweek is er een thuisblijfprogramma.

 

Terug naar overzicht